فرایندی که مقاله شما طی می کند:

جهت استحضار دوستان، فرایندی که مقالاتشان طی کرده است را به ترتیب بی می شماریم
وضعیت مقاله شما= درحال بررسی
#در این وضعیت تحت بررسی داور اول است، نظر داوران اول با توجه به اینکه با اغماض داوری می کنند، قاطع دو وضعیت است= یا عدم پذیرش و یا پذیرش که در این صورت به داور دوم ارجاع شده و برای وضعیت شما ارجاع به داور می خورد.

وضعیت مقاله شما = ارجاع به داور
در این وضعیت مقاله تحت بررسی داوران دوم است. جمع بین دو نظر برای وضعیت مقاله شما سه حالت پیش می آورد
اول اینکه میانگین امتیاز پائین است و مقاله عدم پذیرش درج شده است.
دوم اینکه میانگین امتیاز متوسط است که نیاز به ویرایش دارد، درج می شود.
سوم اینکه میانگین بالاست و برای مشابه یابی و بررسی اصالت مقاله ارسال می شود.
# امکان دارد نظر داور دوم فاصله زیادی با نظر داور اول داشته باشد که جهت اطمینان و رعایت عدالت به داور سوم ارجاع می شود و همان وضعیت ها از جمع امتیاز ها را خواهد داشت.
# یکی از دلایلی که برخی مقالات، مدت زیادی ارجاع به داوری خورده است همین بوده است.

وضعیت مقاله شما= نیاز به ویرایش دارد
این عنوان یعنی مقاله شما در آستانه عدم پذیرش بوده ولی با اغماض و همچنین به پاس وقتی که صرف شده است دبیرخانه درخواست کرده است که داوران در صورت وجود انعطاف راهی برای این مقالات باز نگاه دارند.
# در این نیاز به ویرایش شما باید از عنوان تا نتیجه و شکل مقاله و منابع را بازبینی و اصلاح کنید، تلاش کنید که از نظرات دیگران بهره برده و حتی به عنوان نویسنده مسئول و همکار در مقاله ضمیمه نمائید.
# همانطور که عرض شد نیاز به ویرایش تاسیس جدید از همایش ماست که فرصت دوباره را برای اصلاح می دهد، مقاله شما به شیوه ای که عرض شد ارسال شود، در صورت حفظ اصالت تائید نهایی خواهد شد، ولی فعلا تامل بفرمائید که نظرات داوران را برای بعد موکول کنیم. بین بیش از دوهزار و چند صد مقاله و نزدیکی پیش همایش ها و همایش اصلی وقت و ذهن دبیرخانه متمرکز مقالات با امتیاز بالاس برای ارائه در همایش.

*مشابه یابی
مقاله هایی که در مرحله ارجاع به داور پذیرش شدند و مقالاتی که نیاز به ویرایش خورده اند به مشابه یابی ارسال می شوند، بعد داوری اصالت مقاله شما را بررسی می کند و نظر خود را پس از دقت در نتایج مشابه یابی ارائه می دهد، 
# عدم پذیرش یعنی اصالت مقاله مخدوش است.
# در صورت بررسی میزان متوسط از کپی پیست این اجازه به هر دو طرف داده می شود که اصالت مقاله خود را ارتقاء دهند، در اینجا خود مقاله نویس از سیستم مشابه یابی سمیم نور استفاده کرده و موارد را برطرف می کند.
# در اینجا برخی مقالات هنوز ارجاع به داور هستند که امکان بسیار دارد که در مرحله تائید استاد داور مشابه یابی قرار گرفته، برای بررسی مقالات برتر به داور نهایی ارسال شده است.

وضعیت مقاله شما= نیاز به ویرایش نهایی
این عنوان جدید به شما نشان می دهد مقاله شما پذیرفته شده است ولی منوط به ارتقاء  اصالت سند می باشد، پس مشابه یابی کرده و ارسال نمائید.
# در این وضعیت هم شامل مقالاتی که ویرایش اولیه را انجام داده اند و هم شامل مقالاتی است که امتیاز بالا داشته اند.

وضعیت مقاله شما= تائید نهایی
این همان عنوان جدید است که پشتیبانی سایت به درخواست دبیرخانه ایجاد کرده است و مخصوص مقالاتی است که وضعیت مقاله شان قبلا نیاز به ویرایش دارد بوده و ویرایش کرده، مشابه یابی شده یا مورد قبول بوده و یا قبول به بعد از ارتقاء اصالت با مشابهت یابی موکول شده است. یعنی همان نیاز به ویرایش نهایی را گذرانده است.
#همانطور که عرض شد این عنوان برای مقالاتی است که در آستانه عدم پذیرش بوده و با طراحی که دبیرخانه به منظور قدردانی از مشارکت عزیزان به کمیته علمی ارائه داد، مقرر شد که پس از ویرایش و طی مسیری که عرض شد از دبیرخانه همایش گواهی پذیرش بگیرند.
# این گواهی امتیاز همایشی خواهد داشت و مزیت دیگر آن این است که صاحب مقاله اجازه حضور در پیش همایش ها و اخذ گواهی حضور در همایش خواهد داشت.
#پس از دریافت این وضعیت می توانید درخواست حضور خود را در پیش همایش ها از طریق مشخص نمودن پیش همایش مورد نظر با ارائه مشخصات فردی و کد مقاله مورد تائید نهایی، به ایمیل دبیرخانه اعلام نمائید.
info@tademam.ir

وضعیت مقاله شما= پذیرش نهایی
این عنوان برای مقالاتی است که امتیاز های بالایی کسب کرده اند و در این مراحل زمان بیشتری به نسبت دیگر مقاله نویسان عنوان ارجاع به داور داشته اند، عزیزانی که امتیاز مقاله شان بالا بوده و اصالت سند هم معتبر است به داور نهایی ارسال شده است، و همچنین عزیزانی که تا کنون فقط ویرایش نهایی داشته اند(و نیاز به ویرایش در وضعیت مقاله شان درج نشده است) یعنی امتیاز بالایی داشته اند، پس از ارتقاء اصالت مقاله این عنوان برایشان در وضعیت مقاله درج می شود.
# این مقالات حائز امتیاز نمایه شدن در ISD&ISC&CIVILICA هستندو مدرک مربوطه را دریافت خواهند نمود.
# مقالات برتری که در دست داوران هستند در صورت تائید داور، دبیرخانه تماس خواهد گرفت و هماهنگی های لازم برای ارائه در پیش همایش ها و همایش را خواهند داشت.
# این عزیزان طبیعتا مجاز به شرکت در پیش همایش ها هستند و در صورت درخواست ارائه از سوی دبیرخانه گواهی مربوطه را دریافت خواهند نمود.

#وضعیت مقاله شما= عدم پذیرش 
همانطور که از عنوان مشخص است به دلایل متعدد امکان دارد مقالات مورد پذیرش قرار نگیرند، در همایش ها عمدتا چرایی عدم پذیرش را به خاطر فرصت اندکی که در میان مقالات متعدد ارائه نمی دهند، البته منطقی نیست که فرصت کم را به این امور اختصاص دهند. امام ما مشتاقانه از ارتباط با مقاله نویسانی از این دست برنامه داریم و امیدواریم که این ارتباط حفظ شود.

# همایش بعدی بین الملل خواهد بود و ما از همه عزیزان در ارتباط مستمری که داریم دعوت می کنیم که با پیگیری برنامه های دبیرخانه در دوره های آموزشی ما شرکت نمایند و انشاء الله برای همایش بعدی که یکسال و نیم آتی برگزار می شود آماده تر شوید
 

دسته بندی: 
گزارش

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

کد امنیتی

لطفا کد زیر را وارد نمایید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.